Rodacy Bohaterom

Stowarzyszenie Odra-Niemen od lat dociera z paczkami pamięci do wielu Rodaków za wschodnią granicą, realizując projekt Rodacy Bohaterom. Nasz Szkolny Klub Wolontariatu bardzo aktywnie włącza się w te działania. Dwa razy w roku w naszej szkole odbywają się zbiórki żywności, środków czystości, chemii gospodarczej itp.
W minioną środę, 18 września, opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariatu pani Agnieszka Karpińska i pani Małgorzata Jaroszczyk uczestniczyły w Mazowieckiej Gali Rodacy Bohaterom, która odbyła się w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim. Podczas podniosłej uroczystości, w której uczestniczyli: członkowie Stowarzyszenia Odra – Niemen, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i podmiotów gospodarczych, szkół, przedszkoli, służby więziennej itp., nauczycielki naszej szkoły odebrały dyplom i podziękowania za podejmowane działania na rzecz naszych Rodaków z Kresów Wschodnich.
Dziękujemy Dyrekcji szkoły za możliwość przeprowadzenia zbiórek w naszej placówce, a rodzicom, nauczycielom i uczniom za wszystkie dary przekazane dla Polaków mieszkających na Kresach.