W świecie baśni

„Baśń to elementarz, z którego dziecko uczy się czytać we własnym umyśle, elementarz napisany w języku obrazów. Jest to jedyny język, dzięki któremu możemy rozumieć siebie i innych, zanim dojrzejemy intelektualnie”. (Bruno Bettelheim)

Szczęśliwy ten, kto w dzieciństwie miał możliwość słuchania opowiadanych mu bajek. Z pewnością przypomina on sobie, ile pięknych wzruszeń przeżywał, jak bardzo poruszały go historie bajkowych postaci. Baśnie przekazują dziecku najważniejszą prawdę o życiu: to, że na świecie istnieje dobro i zło, a od indywidualnego człowieka zależy, jakiego wyboru dokona. Jeżeli wybierze dobro, czeka go nagroda, jeżeli zło – kara.
W listopadzie w związku z tygodniowym tematem „Z bajką w świecie dzieci” czytaliśmy różnorodne baśnie. Urządziliśmy również w świetlicy quiz – dopasowywanie rekwizytów do odpowiedniej baśni, dzieci także losowały karteczki na których były zapisane zagadki dotyczące bajek i baśni.
Baśnie to często dla dziewczynek świat pełen kolorów, złota, srebra, pięknych postaci, pałaców a przede wszystkim księżniczek. Nasze świetliczanki wykonały barwne baletnice, które ozdobione były piórkami, różnokolorowymi materiałami, kokardkami, obsypane złotem i srebrem. Każda z tych postaci wyglądała jak księżniczka :)
SP1, Siedlce 2019

Created using LightBox Video Web Gallery Creator