„Lektura na plakacie” – konkurs plastyczno-literacki dla klas IV-VIII
Zapraszamy do udziału w konkursie plastyczno-literackim „Lektura na plakacie”.
Lubisz rysować lub malować? Znasz lektury szkolne? Ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!
Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w konkursie na plakat do filmowej lub teatralnej adaptacji lektury szkolnej. Stwórz plakat inspirowany obowiązkową lekturą szkolną.
Organizatorami konkursu są Szkoła Podstawowa nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Siedlcach i Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach.
Konkurs jest organizowany pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Siedlce Tomasza Hapunowicza.
Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych:
- dla uczniów klas IV-VI,
- dla uczniów klas VII-VIII.
Uczniowie klas IV-VI mogą wybierać z lektur przeznaczonych dla klas IV-VI, uczniowie klas VII-VIII mogą wybierać z lektur przeznaczonych dla klas VII-VIII.
Plakaty konkursowe powinny zostać wykonane zgodnie z zasadami informacji wizualnej i reklamy. Plakaty muszą być wykonane w formacie A3 (420 mm x 297 mm) w orientacji pionowej. Muszą informować o tytule sztuki teatralnej lub filmu oraz o miejscu i terminie wydarzenia.
Plakaty nie mogą być wykonane przy użyciu technologii komputerowej,
z wykorzystaniem materiałów sypkich, pasteli i elementów przestrzennych.
Prace nadesłane na konkurs muszą być pracami autorskimi, nigdzie wcześniej niepublikowanymi.Plakat powinien tematycznie nawiązywać do treści obowiązkowej lektury szkolnej zamieszczonej w wykazie stanowiącym załącznik nr 1 do Regulaminu.
Każdy uczestnik może przesłać jedną pracę.
Prace należy przesłać/dostarczyć do dnia 11 kwietnia 2025 r.
na adres: Miejska Biblioteka Publiczna 08-110 Siedlce ul. Józefa Piłsudskiego 5.
Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele poloniści a Regulamin znajduje się tutaj:
REGULAMIN: pdf (KLIK), docx (KLIK)
ZAŁĄCZNIK 1 (KLIK)
ZŁĄCZNIK 2 (KLIK)
ZAŁĄCZNIK 3 (KLIK)
ZAŁĄCZNIK 4 (KLIK)