Warsztaty w ramach projektu „Bezpiecznie rowerem”

W  dniu 07.10.24 r. Szkołę Podstawową nr 1 im. KEN na zaproszenie pedagoga szkolnego  odwiedzili funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji Siedlce i Państwowej Straży Pożarnej, w ramach projektu realizowanego z Urzędem Miasta Siedlce pn. Bezpiecznie rowerem.

Warsztaty realizowane były  dla klas 1 – 4 w ramach „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022 – 2024” .

Funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się przez przejście dla pieszych oraz  udzielania pierwszej pomocy, dodatkowo dla klas 4 zasady bezpiecznego poruszania się na rowerze .

W ramach warsztatów dzieci  miały możliwość przećwiczyć resuscytację krążeniowo- oddechową na fantomie GUCIU, a dodatkowo uczniowie kl. 4 zmierzyli się z   rowerowym torem przeszkód  przygotowanym specjalnie dla nich na boisku szkolnym oraz pokonały slalom w alkogooglach.

Część edukacyjno-profilaktyczną prowadzili siedleccy policjanci i strażacy, pod bacznym okiem koordynatorki sierż. sz. Barbary Jastrzębskiej.

tekst: p. Kinga Domańska – pedagog szkolny

zdjęcia: p. Małgorzata Bieluga, p. Agnieszka Tomczyk-Gajewska