Europejski Dzień Języków Obcych

W dniu 26 września w szkole odbyły się obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. W ramach święta języków obcych klasa 6b wykonała plakaty przedstawiające najważniejsze informacje o krajach anglojęzycznych a klasa 4a przedstawiła 3 sławne postacie angielskiej i amerykańskiej pop-kultury.
W czwartek delegacje klas 4-8 uczestniczyły w krótkich zajęciach zorganizowanych przez nauczycieli języków obcych. Na krótką chwilę sale lekcyjne zamieniły się w kąciki tematyczne. W taki sposób uczniowie mogli zgłębić tajniki picia popołudniowej herbaty w sali 109 gdzie czekała na nich tradycyjna herbatka oraz ciasteczko. W sali 111 miało miejsce spotkanie z językiem niemieckim. Przy dźwiękach muzyki takich wykonawców jak Mamika, Mark Forster i Christina Stürmer poznali kilka ciekawostek na temat krajów niemieckojęzycznych. Pomimo tego, że dla wielu uczniów był to pierwszy kontakt z językiem naszych zachodnich sąsiadów młodzież poradziła sobie świetnie z wypisaniem słów z chmury wyrazowej i wskazaniem odpowiedników w języku niemieckim. Okazało się, że język niemiecki nie jest taki straszny, jak go malują. Natomiast w sali 112 młodzież miała okazję przetestować swój słuch w quizie „Can you write it?”, który polegał na znajomości podstawowych homonimów w języku angielskim. Drugą częścią tych zmagań było poprawne zapisanie usłyszanych wyrazów.
Najlepszą klasą w zmaganiach językowych okazała się klasa 8a. Gratulujemy!