Wycieczka klas czwartych do Parku Przygód w Siedlcach

W dniu 26 września 2024 r. klasy 4a i 4b wybrały się na pierwszą wycieczkę w tym roku szkolnym do Parku Przygód w Siedlcach.  Klasie 4a przewodziła jak zawsze dynamiczna  pani Agnieszka, a klasie 4b zawsze uśmiechnięta pani Kasia, ze swoim współpracownikiem „cieniem”, panem Mariuszem. Sposób dotarcia do celu był nietypowy ponieważ udaliśmy się autobusem komunikacji miejskiej. Jak dobrze, że wszyscy zmieścili się w tym autobusie.

Po dotarciu do celu, w wyniku uczciwego losowania: „papier-kamień-nożyce” klasy się podzieliły. Klasa 4a udała się do parku linowego, a klasa 4b została w strefie zabawy. Później po zakończeniu wspinaczki nastąpiła zamiana.  W strefie zabawy dzieci były szczęśliwe korzystając z różnych przygotowanych dla nich rozrywek. Jedne skakały i ganiały się w domku z kulkami, inne skakały na trampolinach, albo bawiły się w tunelu dmuchańców.  Niektórzy śmiałkowie pokonywali na górze specjalny tor przeszkód dla dzieci. O tym, że nie jest łatwy przekonała się osobiście pani Agnieszka, a zweryfikował to pan Mariusz. Wszystkiego troskliwym okiem doglądała pani Kasia. W części, gdzie był park linowy, wszyscy uczniowie przeszli szkolenie pod bacznym okiem wykwalifikowanego instruktora. Wiadomo, że zabawa jest super, ale bezpieczeństwo najważniejsze. Dzieci z niespożytą energią i entuzjazmem pokonywały przeszkody i wspinały się po linach. Być może jest to zalążek młodego pokolenia polskich himalaistów. Przy tych wszystkich obciążeniach niezbędne były  słodkie przekąski, napoje a nawet kanapki. Po zakończeniu wszelkich konkurencji nie mogło zabraknąć  pamiątkowego zdjęcia.

Utrudzona, ale szczęśliwa grupa klas czwartych po zakończonej integracji wróciła do szkoły. Należy mieć tylko nadzieję, że ciąg dalszy nastąpi…

Tekst: Mariusz Mazur

Zdjęcia: Agnieszka Tomczyk-Gajewska, Katarzyna Niedziółka