XI Siedleckie Dni Drzewa – sesja jesienna

24 września uczniowie klasy 6b pod opieką p. Urszuli Borkowskiej i p. Jacka Kulickiego uczestniczyli w spotkaniu przyrodniczym w ramach XI Siedeckich Dni Drzewa. Spotkanie zostało zorganizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną im. Heleny Radlińskiej we współpracy z Polskim Klubem Ekologicznym Podlasie. Prelegentem była p. Regina Sowińska – edukator leśny i starszy specjalista służby leśnej z Nadleśnictwa Siedlce. W trakcie prezentacji uczniowie zapoznali się z obiektami edukacyjnymi i turystycznymi oraz formami ochrony przyrody w Nadleśnictwie Siedlce oraz dowiedzieli się, jak można spędzać czas w lesie i utrwalili zasady zachowania się w lesie. Prowadząca zapoznała także zgromadzonych z rolą leśników w ochronie przyrody.

tekst: Urszula Borkowska

zdjęcia: Bibioteka Pedagogiczna