Klasa 2a w sali edukacyjnej „Ognik”

Jednym z zadań w ramach programu autorskiego „Czas na zdrowie”, który realizuje klasa 2a są zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Oprócz poznawania zasad bezpieczeństwa obowiązujących w szkole i jej w otoczeniu, w ruchu drogowym, dzieci poszerzają wiedzę i umiejętności poprzez udział w warsztatach i zajęciach organizowanych poza szkołą, we współpracy z lokalnymi instytucjami.

W piątek 27 września uczniowie wybrali się do sali edukacyjnej „Ognik” w Miejskiej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach. Dzieci poznały specyfikę pracy strażaka, sposoby reagowania w sytuacjach pożaru oraz przypomniały sobie procedurę wzywania służb ratunkowych. Ta część zajęć sprzyjała nabywaniu i utrwalaniu wiedzy o bezpieczeństwie przeciwpożarowym. Po zajęciach w sali uczniowie mieli okazję obejrzeć sprzęt pożarniczy – samochody z wyposażeniem, łódź motorową, cysternę, urządzenia używane podczas interwencji straży w wypadkach komunikacyjnych. Dzieci mogły przymierzyć elementy stroju strażaka.
Bezpieczeństwo przeciwpożarowe to kluczowy element edukacji, zwłaszcza dla młodszych uczniów. Dzięki takim zajęciom dzieci uczą się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, co może uratować życie w krytycznych momentach. Poznanie specyfiki pracy strażaka i możliwość zobaczenia sprzętu pożarniczego z bliska zrobiło na uczestnikach wycieczki duże wrażenie.

Dziękujemy Strażakom z Miejskiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach za zorganizowanie pouczających i pełnych wrażeń warsztatów. Dzięki Wam dzieci mogły poznać pracę strażaka i nauczyć się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia.
Życzymy wszystkim Strażakom dużo zdrowia, siły i wytrwałości w codziennej służbie. Niech każdy dzień przynosi Wam satysfakcję z wykonywanej misji i poczucie bezpieczeństwa. Dziękujemy za Wasze poświęcenie i zaangażowanie!

Uczniowie klasy 2a wraz z nauczycielami

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Bieluga