Unijny Program dla szkół

Nasza szkoła uczestniczy w roku szkolnym 2024/2025, w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.
Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne.
W ramach uczestnictwa w Programie nasza szkoła ma zawartą umowę z dostawcą/dostawcami dostarczającymi owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne, które następnie są udostępniane dzieciom z kl. I-V.

W każdym semestrze roku szkolnego 2024/2025 jedno dziecko może otrzymać:
24 porcje owoców i warzyw, tj.: jabłka, gruszki, śliwki (w I semestrze), truskawki (w II semestrze), soki owocowe,
marchewki, rzodkiewki (w I semestrze), papryka słodka (w I semestrze), kalarepa, pomidorki.
20 porcji mleka i przetworów mlecznych, tj.: mleko, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne, maślanka naturalna – nowość w roku szkolnym 2024/2025.

Porcje będą udostępniane uczniom przez 8 – 12 wybranych tygodni w każdym semestrze roku szkolnego, a w każdym z tygodni dziecko otrzyma co najmniej 2 porcje owoców i warzyw oraz od 1 do 4 porcji mleka i przetworów mlecznych. Ponadto, dzieci uczestniczące w Programie dla szkół mają możliwość wzięcia udziału w działaniach edukacyjnych organizowanych w ramach programu.