Ogrody Poetyckie 2024

Samotność jest zdrowa, lecz bolesna.
Jest człowiekiem.
Ma różne twarze.

Nadia Serementa 7a

28 maja w parku Aleksandria w Siedlcach odbyło się spotkanie z poezją i piosenką – Ogrody Poetyckie pt. „Cisza jest… głosów zbieraniem” z udziałem aktorki, pani Marii Pakulnis, Siedleckiej Grupy Literackiej „Witraż”, młodzieży z I KLO i IV LO w Siedlcach. Jest nam niezwykle miło, że nasza szkoła, jako jedyna z siedleckich szkół podstawowych, została zaproszona do udziału w tym poetyckim przedsięwzięciu. Uczniowie recytowali swoje wiersze lub utwory absolwentów Jedynki. W plenerowym spotkaniu poetyckim udział wzięli: Maria Smyk, Nadia Serementa, Mateusz Schuetz (uczniowie pani Jolanty Batok) i Zuzanna Duda i Szymon Ciszewski (uczniowie pani Małgorzaty Jaroszczyk). Występ szkoły uświetniła gra na oboju ucznia klasy 7a – Franciszka Skupa.
Maria Pakulnis podjęła dialog poetycki z publicznością, skierowała swoje słowa do młodych ludzi, by mądrze dokonywali wyborów i szanowali innych. Aktorka zaprezentowała również swoje ulubione wiersze. Na koniec uczestnicy spotkania mieli możliwość porozmawiania z honorowym gościem, zrobienia zdjęć, uzyskania autografu od pani Marii. To było niezapomniane spotkanie.

Tekst: p. Jolanta Batok
Zdjęcia: p. Jolanta Batok i p. Izabela Wawryniuk