Wycieczka do Łodzi

W dniu 23 maja 2024 r. uczniowie z klas: 3b, 5a, 5b, 6b oraz 6c wraz z opiekunami wybrali się na jednodniową wycieczkę do Łodzi. Zobaczyliśmy wraz
z panią przewodnik tzw. „Stajnię jednorożców”, czyli niezwykle urokliwą wiatę przystankową. Kolejnym punktem był spacer ulicą Piotrkowską –
najdłuższym polskim deptakiem. Zwiedzaliśmy odremontowane podwórza. Szczególną uwagę uczniów zwrócił Pasaż Róży, czyli ściany pokryte kawałkami potłuczonego szkła. Przeszliśmy także Aleją Gwiazd, która upamiętnia reżyserów, operatorów i aktorów. Zatrzymaliśmy się przy ławeczce Juliana Tuwima. Niezwykłe zainteresowanie wzbudziła rzeźba Misia Uszatka ze Szlaku Łodzi Bajkowej. Wysłuchaliśmy o godzinie 12.00 hejnału miasta, którym jest „Prząśniczka Stanisława Moniuszki”. Grany jest dwukrotnie – w kierunku Placu Wolności oraz Placu Niepodległości. Po długim, ale satysfakcjonującym spacerze wybraliśmy się do Manufaktury, w której zjedliśmy pyszny obiad.
Następnie zwiedziliśmy ZOO i Orientarium. Uczniowie mieli okazję zobaczyć mnóstwo gatunków zwierząt i ptaków. Główną atrakcją był podwodny tunel, w którym podziwiać można było zwierzęta i rośliny morskie.

Zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do Siedlec.

Tekst: M. Ostojska
Zdjęcia: J. Karwowska