WYCIECZKA KLAS CZWARTYCH DO MANDORII I ŁODZI

W dniach 21 – 22 maja 2024r. uczniowie z klas 4a i 4b wraz z wychowawcami p. Agnieszką Karpińską i p. Agnieszką Sollich wyruszyli na 2-dniową wycieczkę ŁÓDŹ – MANDORIA.
Pierwszego dnia przyjechaliśmy do największego w Europie tematycznego parku rozrywki „pod dachem” Mandoria Miasta Przygód. – A w programie miedzy innymi: roller-coster jeżdżący w ciemności, karuzela z łódkami na wodzie, przezabawna ruchoma ławka, gigantyczny lustrzany labirynt, olbrzymi okręt wirujący nad portem czy największa w kraju dwupoziomowa karuzela wenecka . Ponadto najdłuższy w Polsce roller – coaster „pod dachem’ ( min.100 cm wzrostu), karuzela w winnicy, rowerki wodne , łódki zdalnie sterowane , karuzela łańcuchowa z podwójnymi krzesłami i wiele innych atrakcji. W międzyczasie obejrzeliśmy seans w kinie sferycznym 3D , animacja pt. „ Zaczarowany globus” – Animacja o tematyce związanej ze zmieniającymi się porami roku na kuli ziemskiej.
Po ekscytujących zabawach, już zmęczeni ruszyliśmy na odpoczynek i pyszne jedzenie do hotelu Mazowiecki w Łodzi. Ale to nie koniec atrakcji – po zakwaterowaniu wieczorem poszliśmy na spacer ulicami Łodzi i doszliśmy do Parku księcia Józefa Poniatowskiego.
Po powrocie wszyscy udali się na odpoczynek do swoich pokoi.
Następnego dnia spotkaliśmy się z przewodnikiem i rozpoczęliśmy zwiedzanie Łodzi, a w programie:
Pobyt w Orientarium ZOO Łódź – Jest to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo-Wschodniej. W orientarium można obserwować zwierzęta z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry.
Spacer po najdłuższej handlowej ulicy Europy – ul. Piotrowskiej, która jest jedną z najpiękniejszych ulic Łodzi i najczęściej odwiedzane miejsce przez zwiedzających czy mieszkańców miasta. Punkt obowiązkowy każdej wycieczki. Piotrkowska jeszcze w średniowieczu była drogą prowadzącą przez miasto. Dwieście lat temu to wzdłuż tej ulicy rozwijało się przemysłowe miasto. Z czasem pojawiły się przy ulicy Piotrkowskiej fabryki z czerwonej cegły, rezydencje, wille, kamienice. Dzisiaj to ulica gdzie można pozwiedzać, pospacerować i odpocząć. Byliśmy przy pomniku Misia Uszatka oraz w Pasażu Róż.
Pobyt w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej – mieliśmy sposobność poznać arkana tworzenia gier komputerowych i komiksów w pierwszym w Polsce Centrum poświęconemu tej problematyce. W strefie retro zobaczyliśmy historię rozwoju gier od lat 80. XX wieku, w strefie nowych technologii doświadczyliśmy najnowszej technologii VR, a w Game Lab zobaczyliśmy, jak przebiega proces tworzenia gier komputerowych w oparciu o serię „Wiedźmin”.
Następnie zjedliśmy obiad w hotelu.
Na koniec odwiedziliśmy Galerię Manufaktura
. Dzisiejsze centrum kultury i rozrywki powstało w miejscu dawnej fabryki włókienniczej. Kiedyś znajdowała się tu między innymi przędzalnia z tkalnią i drukarni. Serwisowano również maszyny tkackie. Inwestor, chcąc połączyć dawny klimat i tradycję z nowoczesnością nadał obiektowi nazwę „Manufaktura”, jednocześnie dbając o to, żeby projekt architektoniczny charakteryzował się jak największą funkcjonalnością – to był czas wolny do dyspozycji naszej grupy.
Po tak atrakcyjnych przeżyciach szczęśliwi, zmęczeni z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do domu.

Tekst: p. Agnieszka Sollich
Zdjęcia: p. Katarzyna Kozieł – pilot wycieczki